Československý fanklub kapely Metallica

Proč Kirk Hammett tehdy opustil kapelu Exodus?

Možná jste už někdy zaslechli o tom, že Kirk Hammett ještě před svým působením v Metallice, hrál se skupinou Exodus. Kirk byl v kapele Exodus už od jejího počátku, kdy mu bylo kolem 16 let. Po třech letech ovšem kapelu opustil a začal hrát s Metallicou, kde nahradil místo Dava Mustaina. V jednom z rozhovorů se Kirk rozpovídal o tom, jak to celé s kapelou Exodus probíhalo. V přeloženém rozhovoru níže se můžete dočíst, jak celá situace na něj celá situace působila. Jako další se můžete dozvědět, proč se Kirk bez váhání rozhodl, tak jak se rozhodl.

Co na to Kirk Hammett?

Založil jsem Exodus, když mi bylo 15 nebo 16 let a když mi bylo něco kolem 20, začali jsme si všichni procházet osobními změnami. Mezi námi v kapele byly nějaké problémy a rozdíly. Začali „provozovat“ úplně jiné drogy než já. Rozcházeli jsme se v názorech, a tak, když se objevilo pozvání do Metallicy, hned jsem po něm skočil.

V Exodus věci nešly úplně tak, jak by měly. Po mém odchodu se ale dali dohromady a zapracovali na sobě. A za druhé, když jsem Metallicu viděl hrát, uvědomil jsem si, že s nimi mi to půjde mnohem lépe. A tak jsem to udělal. Když tak nad tím teď přemýšlím, bylo to vážně odvážné. Dřív jsem si myslel něco jako: ‘Hele, tihle kluci jsou výborní, ale se mnou budou ještě lepší.‘ Vážně jsem si to takhle myslel, a tak když po dvou týdnech zazvonil telefon, abych se připojil k Metallice, bylo to jako můj osud. Skoro jako kdybych to pozvání čekal.

Když teď nad tím přemýšlím, je to vážně zvláštní. Jako kdybych už tehdy věděl, co je můj osud a dokonce věděl, jak ho naplnit.

– Kirk Hammett

Pokud byste měli chuť poslechnout si celý patnáctiminutový rozhovor, podívejte se na video níže.

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: