Československý fanklub kapely Metallica

Kirk Hammett miluje horory

Taky Vás vždycky zajímalo, co má Kirk Hammett na svých kytarách a jakou to má s ním spojitost?

,,Když mi bylo pět, viděl jsem první horor/sci-fi. Byl to ‚Den Trifidů‘.“ Říká, že byl z toho totálně odrovnaný. Postupem času sledoval čím dál tím víc hororů, od klasických,  (Nosferatu, Fantom Opery, Frankenstein, Mumie,…) přes všechny ostatní (White Zombie, Moucha, Neviditelný Muž) a začal sbírat časopisy o monstrech, zejména ‚Famous Monsters of Filmland‘.

Tento koníček ho doprovází celým životem. Je známý svou sbírkou hollywoodských rekvizit. Doma už má z toho takové malé muzeum. Také můžeme vidět plakáty z klasických hororů na jeho kytarách ESP. Kromě toho se rozhodnul, že v sobě nebude nadále dusit tu touhu po hororech  a musí se s ní podělit i s ostatními šílenci do hororů. Proto uspořádal festival pod názvem Kirk von Hammett’s Fear FestEvil. Tato akce se pořádá každý rok a je doprovázena živou hudbou, podepisováním a rozhovory.

První ročník (6.2.-8.2. 2014) se konal v Regency Ballroom v SF. Během tří dnů se vystřídalo několik hostů: Sara Karloff (dcera herce Boris Karloff), Bela G. Lugosi (syn herce Bela Lugosi), Slash z GN’R, Scott Ian z Anthrax a mnoho dalších. Druhý ročník započal 10.4. 2015 a končil 12.4. 2015. Třetí ročník bude pokračovat letos…

1. října 2012 Kirk publikoval svou knihu ‚Too Much Horror Business‘. Ta odráží jeho zálibu v hororech. V knize jsou fotky jeho sbírky a obsahje také tři rozsáhlé rozhovory, které s kytaristou vedl spisovatel Steffan  Chirazi.

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí:
„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich