Československý fanklub kapely Metallica

Metallica ani tentokrát Grammy nezískala…

Metallice jste mohli fandit ve dvou kategoriích: Best Rock Song za Atlas, Rise! a Best Rock Album za předloňskou placku Hardwired… To Self-Destruct. Detailní průběh celého večera si můžete přečíst níže.

Rockery a metalisty zajímaly zejména čtyři kategorie – Best Metal Performance, Best Rock Performance, Best Rock Song a Best Rock Album. Kromě dvou legend si cenu odnesla i jedna méně známá partička a jedna cena byla udělena in memoriam.

Kategorii Best Metal Performance si po právu podmanili Mastodon za Sultan’s Curse z alba Emperor Of Sand a potvrdili tak svůj úspěšný minulý rok, během kterého se zastavili i u nás na festivalu Rock for People. Porazili tak August Burns Red, Body Count, Code Orange a Meshuggah.

Best Rock Song zase opanoval Dave Grohl se svými Foo Fighters za píseň Run z loňské desky Concrete and Gold, mezi dalšími nominovanými byli také smolaři večera Nothing More, jenž nedokázali zúročit ani jednu ze svých tří nominací, dvě nominace zase promarnila Metallica, doplnili je nespokojení Avenged Sevenfold a K.Flay.

Mastodon byli také nominováni v kategorii Best Rock Album, tam jim ale cenu vyfoukli překvapivě zrovna The War On Drugs. Nechali za sebou zvučná jména jako jsou opět Metallica a Nothing More, dále také Queens of the Stone Ages.

Posmrtné ocenění v Best Rock Performance získal za You Want It Darker zpěvák Leonard Cohen. Ve stejné kategorii byl také zesnulý Chris Cornell, dále pak Foo Fighters, Kaleo a do třetice – kdo jiný než Nothing More. Mezi zesnulými muzikanty byl poté zmíněn také frontman Linkin Park Chester Bennington.

5 komentářů u “Metallica ani tentokrát Grammy nezískala…

    1. Já taky a zrovna Hardwired je za mě moc povedené album. Ale co,hlavně že hrajou a tvoří dál 😉

  1. Grammy mi v posledních letech trochu připomíná našeho Slavíka. Navenek oslnivé, vevnitř prohnilé.

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: