Na další album Metalliky už nejspíš nebudeme muset čekat dalších 8 let

Minulý rok 18. listopadu vydala Metallica své desáté studiové album Hardwired…To Self-Destruct. Album vyšlo osm let po předchozím albu Death Magnetic. Ve Spojených státech se za minulý rok prodalo více než 500 000 kopií nového alba.

Metallica patří mezi takové kapely, které nemusí každý rok vydávat nové album. Kapele totiž peníze vynáší jejich starší alba, která se i dnes po několika letech poměrně slušně prodávají. Metallica ale ještě rozhodně nechce se svou tvorbou přestat. To potvrzuje i basák Robert Trujillo, který byl nedávno hostem v rádiu 104.9 The Wolf.

„Já osobně nechci, aby to trvalo dalších osm let. Víte, mezi St. Anger a Death Magnetic se nám, pokud se nepletu, narodilo pět dětí. A to samozřejmě zabralo strašně moc času. Během těchto osmi let jsme dokončili náš film Through The Never a nahráli album s Lou Reedem, které pro nás bylo velice důležité a speciální. Také jsme objeli několik turné. Tohle jsou tedy hlavní důvody, proč to tak dlouho trvalo. Nicméně jsme to všechno zvládli a dokončili nové album (Hardwired…To Self-Destruct).  Cítím se lépe a výjimečně.  Na nové album tedy nebudete muset čekat tak dlouho. Jsme čím dál lepší.“

Doufáme, že se tentokrát Kirkovi nepodaří opět ztratit jeho Iphone, který obsahoval přes 250 kytarových riffů.

 

Jakub Šlampa Autor článku:

Zakladatel a šéfredaktor webu Metallica.4fan.cz

Napište první komentář

Napsat komentář