Československý fanklub kapely Metallica

Film

V roce 2013 uvedla Metallica na filmová plátna film Metallica Through the Never. O režii a scénář se postaral režisér Nimród Antal. Ke scénáři se přidala i kapela, tedy James Hetfield, Lars Ulrich, Robert Trujjilo a Kirk Hammett. V devadesátiminutovém snímku si zahrál i herec Dane Dehaan, kterého můžeme znát například z filmu Amazing Spider-Man 2.

Ve filmu jsou použity záběry z vyprodané arény, které pak doplňují jevištní scény, oslňující efekty a samozřejmě hrající kapela.

Na pozadí pak běží jednoduchá dějová linie. Trip (Dane Dehaan) se ocitne v zákulisí koncertu. Jeho šéf mu zadá tajnou misi, kterou musí splnit předtím, než koncert skončí. Poté, co si vezme červeno-modrou pilulku, započne celý příběh.

5 zajímavostí o filmu

1) Obsah tašky, kterou měl Trip, kterého zahrál Dane Dehaan, přinést zpět do arény, nebyl nikdy ukázán ani vysvětlen.

2) Přestože úvodní scéna a pár dalších poukazuje na to, že se koncert odehrává v BC Place aréně, samotný koncert se uskutečnil v Rogers Aréně ve Vancouveru, která se nachází jen pár metrů od BC Place.

3) Všechny skladby, kromě poslední, jsou živými nahrávkami z koncertu, který se uskutečnil v srpnu 2012 v Kanadě. Píseň „Orion“ byla nahraná v průběhu zvukové zkoušky.

4) Film měl režírovat nizozemský režisér Anton Corbijn, ale nakonec musel odmítnout kvůli problémům s jeho thrillerem A Most Wanted Man. Za klapku se tak nakonec postavil Nimród Antal.

5) Rozpočet filmu byl neuvěřitelných $18miliónů.

 

%d blogerům se to líbí:
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat