Československý fanklub kapely Metallica

„Nobelova cena“ pre Metallicu

Metallica získa ocenenie Polar Music Prize, označované za hudobnú Nobelovku

Tohtoročnými laureátmi ocenenia Polar Music Prize, ktoré už 30 rokov každoročne udeľujú vo Švédsku, sú americká metalová skupina Metallica a Afganský národný inštitút hudby (ANIM). Informoval o tom spravodajský portál stanice BBC.

2 komentářů u “„Nobelova cena“ pre Metallicu

  1. Asi tak :METALLICA získala prestižní švédské ocenění Polar Music Prize, často označované jako hudební Nobelova cena. Ocenění převezmou laureáti z METALLICY 14. června ve Stockholmu z rukou švédského krále Karla XVI. Gustava.

    „Je to pro nás velké ocenění všeho, co METALLICA za posledních 35 let udělala. Zároveň se ale cítíme v nejlepší formě a očekáváme, že máme ještě hodně dobrých let před sebou,“ uvedl Lars Ulrich.

    Dle poroty dělá METALLICA muziku „tak fyzickou a zuřivou“, jakou nedělal nikdo po Richardu Wagnerovi a Petru Iljiči Čajkovském. „Ve světě METALLICY se, jak pokoj teenagera, tak koncertní sál stávají Valhalou,“ přirovnala porota hudbu skupiny k jakémusi ráji severské mytologie.

    Cenu Polar Music Prize založil v roce 1989 švédský podnikatel a bývalý manažer skupiny ABBA Stig Anderson. Cenu dostali v minulosti například PINK FLOYD či LED ZEPPELIN. Spolu s cenou obdrží kapela také milion švédských korun (asi 2,5 milionu korun českých), které věnuje své nadaci All Within My Hands.

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: